Mūsų istorija

Restoranas „Lietuviški patiekalai“ - tai atgimstanti istorija ir sugrįžimas prie senų ir gerų tradicijų. Klasikinis interjeras, šviesų bei medžio atspalvių žaismas sukuria ypatingai jaukią XX a. 5-6 dešimtmečio nuotaiką. 

 

Pats dabartinio restorano pastatas pradėjo egzistuoti tik XIX a. pabaigoje, o tiksliau – iki 1897 m. Šiais metais teismo valdininko žmona Ana Press (Ona Presienė) pagal 1896 m. Nikolajaus Andrejevo parengtą projektą pastatė tuometinį „Centrinį viešbutį“ – vieną iš kelių viešbučių tuometiniame Kauno centre.

 

 

XX a.  IV deš.Vilnius nepriklausė Lietuvai ir Lietuvos valdžia buvo persikėlusi į Kauną. Tuomet vietoje „Centrinio viešbučio“ pastato viršutiniuose aukštuose buvo įsikūrusi Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerija – savivaldybių, sveikatos, piliečių apsaugos ir kiti departamentai. Pirmame aukšte buvo restoranas ir keletas krautuvių.

 

Sovietmečiu viršutiniuose aukštuose buvo įsikūręs Valstybinės automobilių inspekcijos Kauno skyrius, vėliau Kelių policija, pirmame aukšte – kavinė-valgykla „Lietuviški patiekalai". Laisvės alėjoje, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (dar žinomos kaip Kauno soboras) kaimynystėje, įsikūrusį maitinimo įstaiga pritraukdavo minias kauniečių ir miesto svečių ir dažnam Kaune besimokiusiam žmogui primena studijų laikus.

 

2004 m. kavinės-valgyklos „Lietuviški patiekalai" patalpose atsirado naujas miestiečių traukos centras –  užeiga „Prie akmenų". Savo interjeru ir jaukia atmosfera žmones traukęs restoranas buvo populiarus ne tik tarp kauniečių bet ir turistų, kurie galėjo grožėtis žavingu Kauno soboro vaizdu ir mėgautis Laisvės alėjos šurmuliu.

 

2009 metais buvusią užeigą „Prie akmenų “ pakeitė atsinaujinęs restoranas legendiniu pavadinimu – „Lietuviški patiekalai“. Šiuo metu ši vieta atrandama iš naujo ir per trumpą savo atgimimo laikotarpį jau sulaukė teigiamo kliantų įvertinimo ir pasitikėjimo. Dienos metu restoranas veikia savitarnos principu, o vakare galite jaukiai praleisti laiką su kolegomis ir draugais. Restorano komanda ir svečiai taip pat neabejingi sportui, taigi restorane varžybomis mėgaujasi gausybė sirgalių, darbuotojai ir jų draugai priklauso krepšinio komandai!